Nový oddíl – již od září

Tak a je to tady. První oznámení o závažnější změně ve struktuře SK Nephilim. K současnému Mažoretkovému oddílu přibude v září (oficiálně) další. Nevzdálíme se tolik od mažoretek, ale přesto se jedná o obrovský rozdíl. Někdo možná uhodl, ano jedná se o Twirlingový oddíl.

Pokud mě paměť neklame, tak jsme první kdo takový oddíl ve Štětí a okolí otvírá. Je mi zcela jasné že u spousty lidí je twirling sprosté slovo, které mají spojený buď s něčím co do mažoretek nepatří (většinou proto že je nikdo nenaučil správné technice), nebo pak nějaký pokusy o twirling viděli na různých nižších soutěží, kde divák nevěděl co je víc na zemi zda hůlka, nebo vystupující, nebo v tom lepším případě usínal (divák). Taky se mi to stalo :)… Ale jen do té doby než jsem měl možnost vidět naše (české) elitní twirlerky a twirlery. A evropských a světových špičkách raději nemluvím.

Twirling , často brán jako nějaká práce s hůlkou neberoucí v úvahu další aspekty, které jsou minimálně stejně důležité. Twirling, jako sportovní disciplína je naprosto komplexní soubor dovedností z moderní gymnastiky, baletu a tance pro pohyby a ovládání těla a k tomu naprosto dokonalé zvládnutá práce s hůlkou od základního točení a jednoduchých výhozů až po naprosto neskutečné až fyziku popírající prvky.

Proč se o tom takto rozepisuji. Twirling je u nás dynamicky se rozvíjející sport, které má různé disciplíny, které jsou stejným dílem otevřeny pro kluky i holky. Hlavně u kluků je u nás s tímto sportem problém. Stále jsou předsudky a posměchy typu „jé mažoreťák“. V twirlingu je TWIRLER, jiné označení není. A bohužel jejich počet je velmi malý. Toto bychom chtěli aspoň trochu změnit a budeme rádi když se k nám kluci přihlásí. Dokonce je možné se přihlásit i na letní soustředění klubu, kdy od 2.7 do 9.7. 2017 je pro děti ve věku cca 7-10 let. Pro starší zájemce (od cca 11 do 14 let) pak v srpnu od 20.8 do 27.8).

Tak prosím zvažujte a rozmýšlejte, hlavně prosím hned nepřebírejte názor „je twirling, to je otrava., nuda, nutné zlo.. a podobně“, jelikož pramení minimálně z neznalosti věci.

Pro koho je Twirling vhodný, pro každého, pro mažoretky co je klasická mažoretka již z jakéhokoliv důvodu nebaví, ale baví ji práce s hůlkou, pohyb atd, pro bývalé nebo současné baletky, moderní gymnastky (případně sportovní), pro ty co věnovaly tanci, ale chtějí k tomu něco přidat, ale samozřejmě i pro ty co žádné uvedené zkušenosti nemají. Všichni ale musejí mít jedno společné, musí chtít na sobě pracovat (jedná se o každodenní povinnosti (posilování, protahování atd.), obětovat něco ze svého volného času) a učit se stále nvé věci. V případě jakýchkoliv dotazů klidně pište na mail twirling@sknephilim.cz. Na jednoduché otázky odpovím zpět co nejdříve, u komplexnějších dotazů se domluvíme na schůzce a osobním pokecu 🙂

Kolem vrcholového Twirlingu v ČR jsem měl do současné doby možnost potkat, a dokonce i čest s některými se osobně seznámit a spolupracovat, s naprosto úžasnými lidmi. Je nádhera sledovat jejich profesionalitu a to i u těch nejmenších děvčat (jak jsem psal, chlapců zatím moc není). V takém přístupu samozřejmě chci aby se ubíral i náš klub, defakto jeho členové a to nejen v Twirlingovém oddílu.