IBTF – Pohár Národů – Liverpool

V termínu 4.8.-8.8. se konal Pohár národů pro výkoností třídy B a A asociace IBTF, kterého se účastnilo 1280 twirlerů z 19 států ze 3 kontinentů. Za náš klub se v rámci české reprezentace uvedené soutěže zúčastnila Valerie Ulbrichová a Nikča Kutilová. Val startovala ve věkové kategorii senior a to v S1H, kde se umístila na 23 místě ve své kvalifikační skupině (33 twirlerů, celkem bylo 67 účastnic, ale obě skupiny se nedají porovnat z důvodu rozdílného složení porot). Dále Val startovala v disciplíně Artistic Twirl, kde svoji choreografii zajela „No Drop“ (tedy bez pádu) a postoupila do finálového kola mezi 16 nejlepších (celkem jich bylo 61). Finálové kolo se povedlo ještě o něco lépe a opět bez jediného pádu hůlky. Nakonec z toho bylo celkové 9. místo. Nikola startovala celkem ve 3 disciplínách ve věkové kategorii Adult a to S1H, kde se umístila na 25. místě z 39 startujících. Dále S2H, kde to nedopadlo ideálně (vloudil se do sestavy zakázaný prvek) a bylo to 35 místo z 35. Nakonec pak Artistic Twirl kde to bylo 35 místo z 37 startujících.

Obě naše členky byly i součástí týmu @TwirlDream, který náš klub zastřešuje, a který si vedl více než dobře. Více na stránkách TwirlDream.

TwirlDream se účastnil kategorie Artistic team, tak Twirl team, kdy týmové kategorie jsou na IBTF bez rozdílu věku. Poprvé se tým představil v kategorii Artistic team, kde předvedli opravdu krásný výkon, který byl v kvalifikaci ohodnocen 6 místem a tedy postupem do finále. Pokud se nepletu, jednalo se historicky o první postup do finále mezinárodní soutěže českého týmu. Ve finále pak svůj výkon ještě o málo vylepšily, ale porota to viděla trochu jinak, a nakonec z toho bylo skvělé 9. místo z 22 týmů (z 12 států). Podruhé se TwirlDream představil v kategorii Twirl Team (choreografie na povinou hudbu NBTA), kde i přes velmi kvalitní výkon z toho bylo 9. místo v kvalifikaci z celkových 15 týmů (pokud by se umístění dělalo na základě součtu bodů, mohlo to být 7 místo 😇).

Děkujeme všem za jejich podporu, Pascal Dumas za choreografie a trpělivost při trénování a Ústeckému kraji za finanční podporu.